Szlachetna paczka – pomagamy ;)

Mistrz świata w siatkówce Krzysztof Ignaczak, piłkarz Mateusz Cetnarski oraz wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI spotkali się na wspólnym treningu, by ćwiczyć swoje ciała i mięsień serca. Wydarzenie było momentem symbolicznym dla całej Drużyny SuperW – to ostateczne przygotowanie do starcia z biedą.

 

Na początku krakowskiego spotkania wolontariusze pod okiem sportowców rozgrzewali poszczególne partie mięśni, rozpoczynając od lekkich ruchów głową, kończąc na biegu wkoło sali. Następnie sportowcy podzielili się na dwie grupy – w jednej z nich pod okiem Cetnarskiego SuperW ćwiczyli wykopy piłki, w drugiej z Ignaczakiem na czele trenowali odbicia. Punktem kulminacyjnym był mecz obu drużyn, który udowodnił, że w sporcie, tak samo jak w walce z biedą nie jest najważniejsza rywalizacja, liczy się wspólny cel i drużynowe działanie!

– Życie nie jest pasmem sukcesów. Przychodzą lepsze i gorsze dni, ale najważniejsze to nie poddawać się. Dzięki temu człowiek może wykształcić swój charakter i nabrać odwagi. Pamiętajcie, że marzenia się spełnia i sami jesteście kowalami własnego losu – mówił do wolontariuszy Ignaczak.

– Wiele drużyn na całym świecie wygrywa na boisku dzięki temu, że działają razem i mam nadzieję, że jeśli stworzycie paczkę superprzyjaciół będących ze sobą na dobre i na złe, też wygracie – dodał Cetnarski. 

Trening to podstawa

Spotkania z potrzebującymi wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego już teraz w całej Polsce trwają szkolenia wolontariuszy Paczki. Następnie SuperW spotkają się z potrzebującymi rodzinami i podejmą decyzję o włączeniu ich do projektu. 

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Fot Agnieszka Ożga Studio Woźnica

SuperW AKADEMII PRZYSZŁOŚCI już za miesiąc rozpoczną cykl spotkań z dziećmi doświadczającymi długotrwałych porażek. 

– Przede mną duże wyzwanie! Niedługo zacznę spotykać się z rodzinami więc odpowiednie przygotowanie jest dla mnie podstawą działania – mówi Dawid, uczestnik treningu. W tym roku jest liderem rejonu w Akademii i wolontariuszem Paczki. 

Leć walczyć z biedą!

W tym roku Paczka i Akademia łączą swoje siły, by wspólnie walczyć o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom w potrzebie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomogła 1800 zdołowanym dzieciom. 

Wciąż są wolne miejsca dla ok 6000 SuperW w ponad 620 lokalizacjach w całej Polsce! Rekrutacja wolontariuszy trwa do 15. października.

Zgłoś się: www.superw.pl

Komentarze

komentarzy